BEST IN SHOW

AMBER RAIN CARSKI TRAKT

Latvijas Medību suņu kluba specializētaja 7. un 0. grupas šķirņu izstādē

izcīnīja uzvaru savā šķirnē (pirmā no 8 suniem), šķirņu grupā (9 dalībnieki - šķirņu labākie suņi) un visā izstādē!

Līdz ar to viņa ir kļuvusi arī par Latvijas Medību suņu kluba čēmpionu!!!

Tiesnesis Žarko Mikalački (Serbija)

Sportinga sacensībās Lāčkokos

16. un 17.novembrī Lāčkokos (Grobiņa) norisinājās meistarsacīkstes sportingā un kompaksportingā. 16.novembrī dalībnieki par spīti vēja brāzmām, sacentās sportingā, bet 17.novembrī uzdevums jau bija krietni vieglāks, Lāčkoku šautuves saimnieki bija sarūpējuši interesantus kompaksportinga mērķus. 

Man palaimējās tikt uzaicinātai paviesotiers sacensībās un iepazīties ar šo, jauno pasauli, dēvētu par sportingu. Pie reizes man rokās tika iespiesta ļoti laba fotokamera un uz vienu dienu tapu par jaunas mājas lapas http://x-sporting.lv/ fotoreportieri!

1. un 3. pakāpes diplomi kompleksajās rudens pārbaudēs

Click for gallery
Click for gallery

Mūsu suņi Argas un Amber Rain Carski Trakt

Latvijas Medību sunu kluba rīkotajās

Kompleksajās rudens pārbaudēs Latvijā :

 

ARGAS - 1. pakapes diploms (225 punkti) un 2.vieta!
Amber Rain - 3.pakapes diploms (190 punkti) un 4.vieta!

 

 

 

Darbu vērtēja:

Starptautiskā ranga tiesnesis Aleksandras Kuleša (Lt) 

Nacionala ranga tiesnesis Jeļena Štrekker (Lv)

Nacionala ranga tiesnesis Inna Lagucka (Lv)

 

Raidījums "Būt medniekam", 7.sērija!

Pīles pavasarī

Kā zināms, pīles atgriežas ligzdot, kur pašas nākušas pasaule. Kā daudzi citi putni, protams. Liepājas Dienvidrietumos, piejūras mežā vienmēr ir bijušas mitras, pārpurvotas vietas, kur līdz pat vasaras vidum, nereti saglabājas pīlēm un citiem ūdens putniem piemērotas dzīvesvietas. Pērn kāda parku cienītāja ierosinājums lika pašvaldībai sākt šīs teritorijas tīrīšanu, bet darbi pamesti pusratā un tagad piejūras mežs pilns ar čupās samestiem zariem. Vietumis tas rada ļoti neestētisku skatu, taču pīlēm nav iebildumu un šobrīd viņas aktīvi veido ligzdas.

Pareizi pieejot tai lietai, pavasara rosību putnu saimniecībā var izmantot arī savā labā - pamācīt sunim paklausību. Nav ētiski traucēt putnus uz ligzdas. Tas arī nav lietderīgi tīri no praktiskā viedokļa - vairāk ligzdu, vairāk putnu nākamgad. taču, ja suns ir paklausīgs, tad pavasarī, ūdensputnu koncentrēšanās vietās var atsrādāt apstāšanos pirms medījuma un atsaukšanu, kas dažbrīd arī noder. Pie kam, nereti suns, kurš zina: "Ja pieiešu par tuvu, saimnieks liks atgriezties", iemācās nemesties virsū, ilgāk pointēt putnu. Tādēļ, ar atbildīgu attieksmi var mēģināt mācīt paklausību arī pīļu tuvumā pavasarī.

 

 

Fazānu komercmedības Taurupē

Fazānu melnā sestdiena

 

Marta pirmajā dienā, Ogres novada Taurupē norisinājās fazānu medībās, ko organizēja medību kolektīvs MK Plauži, valdes locekļa Atrūra Penča personā. Ierindā 1.marta rītā stāvēja sešpadsmit mednieku no visām Latvijas malām un desmit dzinēju. Mēmi darba sākumu gaidīja arī pieci apmācīti medību suņi: Vācu īsspalvainais putnu suns Kerija, Drathārs Brita Darbinis Dratas, divi Veimāpas putnu suņi Argas un Amber Rain carski Trakt un zeltainais retrivers Dali Jakima Lucky. I

Apstākļi bija maksimāli tuvināti dabiskajiem - trīs masti krūmāinā apvidū. Pi

Tika izlaisti 72 putni, bet 8 atstāti pēcspēlei, jeb gandarījuma mastam, medniekiem, kuriem putni mazāk lidoja virsū, kā citiem.

Medību rezultāts bija 67 % no visiem izlaistajiem putniem, proti 53 no 80.

Medību vadītājs Artūrs ar pārliecību atzina, ka lielākais nopelns ir četrkājainiem palīgiem, jo bez labiem, apmācītiem medību suņiem šādā apvidū, dabiskās medībās būtu izdevies izcelt tikai labi ja 10 % no putniem.

 

Vairāk par medību rezultātiem un iespaidiem lasiet žurnāla MEDĪBAS aprīļa numurā!

 

Kate Šterna

 

 

Teju 2000 skatītāju svētku suņu šovā t/c BAATA!

Pasākuma apraksts un fotogalerija http://www.liepajadogs.net/

Kompleksās Rudens pārbaudes LV, 2013.

Latvijā

ARGAS - III pakāpes diploms, (207/264) 3 vieta.

AMBER RAIN CARSKI TRAKT - III pakāpes diploms, (183/264) 4 vieta

 

Lietuvā

ARGAS - 3 VIETA

AMBER RAIN CARSKI TRAKT - 5 VIETA

 

Treniņnometne - 5 dienas "Varavīksnēs"

Piecas, tiešā un pārnestā nozīmē, karstas darba dienas aizvadītas fazānu audzētavā, Pļaviņās. Lauks un ūdens, truši, fazāni un paipalas, meklēšana un šaušana, veimārieši, kurchāri un drathāri no Latvijas un Baltkrievijas.

Foto galerija

Seminārā par medībām ar universālo putnusuni

2013.gada 29.jūnijā, restorānā "Aitiņlauvas" norisinājās seminārs "Medības ar universālo putnusuni". 

Plašāks raksts sadaļā "Medības un mācības"

Vasara - treniņu laiks

Ziemas laiskums sen jau palicis tikai neskaidās atmiņās - vasarā aktīvi trenējamies gan laukā, gan mežā, gan uz ūdens. Pat pagalma baloži tiek "laisti lietā", pieradinot suņus pie spārnu švīkstoņas un putnu klātbūtnes. Pēcak, cerams, tas ļaus izvairīties no putna "dzīšanas"  laukā. 

Aportēšana no ūdens un no krūmiem, šnepes meklēšana bezvējā, biezoknī. 

Nākamajā mēnesī ir plānota treniņu nedēļa "VARAVĪKSNĒS" ar fazāniem, trušiem un, cerams, pīlēm. 

 

Šnepīte glabajas ledusskapī kopš rudens un ik pa brīdim tiek izmantota treniņiem. Šodien meklēšanai izvēlējos biezu krūmāju, kur nepūš vējš.


Kanādas weimārieši!

Šis ir Latvijas veimāriešu entuziastes, Chopin Latour Martillac, jeb Kūpera saimnieces Natālijas Francevas videoprojekts, kas tapis Kanādā. Stāsts ir par šīs Ziemeļamerikas valsts Veimāras putnu suņu audzētavu "Shadowpoint", par suņiem, kuri ir stipri atšķirīgi no Eiropā audzētajiem, par medībām un šķirnes specifiku!

Baudiet!

 


Intervija - Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrībai 40 gadi!

Viesos pie SWH

Ambera, jeb mājās dēvēta par Snorkes jaunkundzi, viesojās Radio SWH Liepājas studijā, kur iemēģināja ķepas radiodīvas lomā!

Liepājas ezera krastā. Fotogrāfs Žanna Verhuša

6:00, maijs. Fotogrāfs Rinalds Liepiņš

Atjautīgais Arčibalds

Gribu pastāstīt vienu atgadījumu:

Bijām ar Arčiju divatā "kontakta stiprināšanas" pastaigā. Divas stundas cilpojām pa pakalniem, pļavām un tālo mežu, kur izpētījām zaķu, lapsu, dažādu grauzēju, stirnu un caunveidfīgo pēdas. Beigu beigās sunim acis spiedās uz āru no iespaidu pārpilnības. Nolēmu mājās iet pa pludmali (laba mums pastaigu un dzīves vieta, nē?!)

Izgājām piekrastē, paspēlējāmies ar bumbiņu. Palaidu suni, lai skrien, bet tad izdomāju, kas, diez, būs, ja es izlikšos par beigtu?..

Nolikos sniegā, guļu, nekustos. Suns atskrien - dip-dop, dip-dop. Paosta mani, pabaksta ar savu slapjo degunu. Sapratis, ka esmu dzīva, metās man blakus vārtīties un "nomīca" man no galvas cepuri! Paķer to! Skrien prom kāpās un ar nešpetnu ģīmi lūr, ko es iesākšu. Es, protams, dzenos pakaļ, ķertu šo. Šis tik paskrien nostāk. Mana cepure uz viena zoba karājas un acis lielas! Es domāju: " Es tak to suni noķert nevaru!". Skatos, sniegā ieputināta burciņa (nekā cita tuvumā nebija). Es LAVOS klāt lēni un brīnos, pašai acis lielas un vaigi piepūsti - lai nepārsprāgtu no smiekliem! Pieeju, pieskaros briesmīgajai burciņai un lecu nost. Un tā vairākas reizes, līdz mans pelēcis neizturēja, PAMETA manu cepuri un nāca skatīties, kas man tur par tādu brīnumu !!! :D

 

Es tūdaļ metos pēc savas cepures, suns pakaļ! Tikai šis bija aizmirsis, kur to nolika!

Tā nu lielais, viltīgais barvedis apveda ap stūri ātro un veiklo Atrčibaldu :D

Riktīgi samīļoju suni un paspēlējos vēl ar bumbiņu.

Tāda bija mūsu nesenā pastaiga, saulainā un aukstā pēcpusdienā.

Offisday

Cik daudzās vietās Latvijā ir atļauta ieeja suņiem? Reti, kurš var nosaukt vairāk par vienu vietu. Un lielākā daļa  suņinieku piesauks veikala "DEPO"  nosaukumu. Jā, šajā veikalā var brīvi iet kopā ar savu suni un runa nav tikai par tiem, kurus saimnieces nēsā rokassomiņu vietā. Liepājā ir arī kāda kafejnīca, kurā drīkst nākt ar četrkājaino astaini. Pačukstēšu klusi, klusi... tā ir Vīdnera kafejnīca Graudu ielā. 

Uz pirkstiem saskaitāmas, taču tādas vietas ir. Bet cik daudziem cilvēkiem ir iespēja paņemt suni līdzi uz darbu. Protams, tas neattiecas uz mežsargiem, kinologiem, robežsargiem, muitniekiem, policistiem... Cik daudz iespēju ir parastam ofisa, jeb latviski - biroja, darbiniekam paņemt uz darbu līdzi arī savu suni? Amerikas Savienotajās valstīs ir tādi uzņēmumi un iestādes, kas atbalsta suņu adoptēšanu no patversmēm un aicina savus cilvēkus ņemt dzīvnieku līdzi uz darbu. Nesen kādā ANimal planet seriāla "Dog wisperer"  epizodē bija runa par šādu biroju. Tur tiešām bija vairāki suņi!
Protams, ikdienas "strādāšana"  arī nogurdinās astaini un pieradinās pie pastāvīgas saimnieka klātbūtnes. Tas arī nav īsti labi, taču informācijas un emociju dažādošanai, socializācijai tas gan lieti noder.  

Mans veimārietis šodien ieradās ar paceltu asti un tūdaļ devās visu izošņāt, pārbaudīt un pārliecināties, ka te viss atbilst pieklājīga suņa prasībām. Protams, padzērās no biroja akvārija, iemēģināja dīvāniņu un tad, pēc kādām 15 minūtēm nomierinājās un apgūlās pie durvīm. Birojā ir nedaudz silti un šis palika miegains. Acis ciet un ķepas kustās - droši vien pa sapņiem mācās drukāt...

free counters